Masáž horných končatín a rúk

Masáž horných končatín sa začína jemnou masážou krku a šije, pokračuje na plece, rameno, predlaktie a ruku. Masáž ruky je masáž s reflexným účinkom podobne ako je tomu u nôh.

Súčasťou masáže hornej končatiny je aj masáž lopatky a jej okolia, ktorá funkčne patrí k hornej končatine ako celku. Táto masáž sa robí v ľahu, ale niektoré jej časti

sa môžu vykonávať aj v sede.

Navodzuje úplnú relaxáciu a uvoľnenie hrudnej, krčnej chrbtice a rúk.

Zlepšuje prekrvenie hornej časti tela.

Zlepšuje prúdenie lymfatického systému, čím sa zlepší vylučovanie škodlivých látok z tela.

Pri bolestiach hlavy a krčnej chrbtice, hlavne v dôsledku sedavého zamestnania, šoférovania, alebo častého nosenia ťažkých vecí.

 Čas masáže, ktorý je uvedený, je čistý čas, ktorý masírujeme. Konzultácie, prezliekanie, či osprchovanie sa neráta do času masáže

Masáž dolných končatín a chodidiel

Masáž dolných končatín a chodidiel

Masáž dolných končatín je masáž sedacích svalov, stehna, predkolenia a masáž chodidla s reflexným účinkom.  Dolná končatina sa masíruje najprv zo zadnej, potom z prednej časti.

Ide o masáž dolných končatín a chodidiel, pre všetkých, ktorí akokoľvek zaťažujú svoje nohy, či v práci, doma. Táto masáž výborne uvoľňuje svalstvo, zlepšuje krvný a lymfatický systém, čím sa urýchli vyplavenie škodlivých látok z tela, zlepší sa okysličenie dolných končatín. Táto masáž je veľmi vhodná a účinná v boji proti celulitíde.

Čas masáže, ktorý je uvedený, je čistý čas, ktorý masírujeme. Konzultácie, prezliekanie, či osprchovanie sa neráta do času masáže .