4D je nový revolučný spôsob predĺženia mihalníc s trvanlivosťou 5 – 6 týždňov. Technika 4D nenahrádza klasické 3D predlžovanie mihalníc, ale ponúka nový vzhľad predĺženia mihalníc. Na aplikáciu 4D mihalníc sa používajú 100% norkové mihalnice alebo syntetické mihalnice v hrúbkach 0,07 mm a 0,10 mm. Aplikujú sa 2, 3 až 6 mihalníc na jednu prírodnú mihalnicu, čím dosiahneme extra objem, ale aj prirodzený vzhľad.

Počet lepených mihalníc závisí aký efekt chceme docieliť. Pre ženy, ktoré majú riedke mihalnice je to revolučný spôsob na dosiahnutie hustých mihalníc.

4D mihalnice sú vhodné na rôzne príležitosti ale aj na denné nosenie. Zákazníčka má počas aplikácie zavreté oči, leží a relaxuje. Aplikácia 4D mihalníc trvá cca 1,5-2,5 hodiny, závisí to od požadovaného konečného vzhľadu. Môžeme ich nosiť neustále. 4D mihalnice zvýraznia oko a dodajú mu dramatický pohľad. Podľa rôznych spôsobov lepenia vieme docieliť rôzne výsledky ako napríklad mačací pohľad, objem, prirodzený efekt, bábika efekt, veverička efekt, farebný efekt a iné. Záleží len na zákazníčke o aký efekt má záujem.

4D mihalnice nosia všetky vekové kategórie žien. Počet aplikovaných mihalníc je rôzny podľa efektu akýchcete docieliť , cca od 100 do 200 mihalníc na každé oko.

 • 48 hodín po aplikácii sa neodporúča navštíviť sauna
 • je nevyhnutné sa vyvarovať silnému mechanickému pôsobeniu na riasy (trenie očí,nesprávne odličovanie, spanie tvárou na vankúši)
 • riasy si denne opatrne prečesávať špeciálnou kefkou jedným ťahom
 • očné okolie odličovať opatrne odličovacím prípravkom na vodnej báze a snažiť sa zabrániť kontaktu odličovacieho prípravku s riasovými spojmi
 • pre odlíčenie 4D mihalníc je ideálne zvoliť buničinu alebo papierové utierky radšej ako klasické vatové tampóny
 • v žiadnom prípade sa nesmie očné okolie odličovať s prípravkami, ktoré sú na olejovej báze pretože by vypadali
4D mihalnice sa nesmú robiť v týchto prípadoch:

 • Zápal spojiviek- začervenanie, opuchnutie spojiviek, nadmerné slzenie, lepkavé obočie po rane.
 • Jačmeň- je to ochorenie mazovej žľazy. Prejavuje sa ako ranka na okraji viečka.
 • Zápal viečka- ide o zapálenie okraju viečka.
 • Lišaj
 • Herpes
 • Vši
 • Ekzém v oblasti očí

Pre zákazníkov trpiacich klaustrofóbiou môže byť veľmi nepríjemné používanie lepiacich pások alebo gélových podložiek, ktoré majú za úlohu izolovať očné mihalnice.

Farbenie mihalníc je potrebné vykonať minimálne 1 – 2 dni vopred. Nikdy nie v rovnaký deň.

Trvalú na mihalnice je nutné vykonať minimálne 5 dní vopred, ideálne týždeň vopred. Nikdy nie v rovnaký deň.

Microblading – PMU obočia

Metóda sa nazýva micro-blading /vláskovanie/ –  semipermanentné rysovanie obočia. Obočie sa tetuje ručnou technikou a farba sa aplikuje do bazálnej membrány oddeľujúcej epidermis od dermis. Metóda sa zakladá na trvanlivosti farieb, formovaní tvaru, farby a ich odraze. Všetky tieto zložky sú nevyhnutné na to, aby sme získali dokonalý tvar obočia, o ktorý sa usilujeme. V porovnaní s klasickým tetovaním strojčekom je obočie vytetované microbladingom jemné a preto vyzerá mäkko a dokonale prirodzene.

Pri tejto metóde sa využívajú výlučne prírodné farby, ktoré sa používajú pri permanentnom make-upe. Farba sa aplikuje prostredníctvom sterilnej micro čepieľky, vyrobenej z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele, ktorá je určená len na jedno použitie. Pri samotnom zákroku sa môže vyskytnúť minimálne množstvo krvácania.

Veľmi dôležitú časť zákroku tvorí samotná príprava, ktorá spočíva v zakreslení želaného obočia. Naša kozmetička vám na základe svojich skúseností odporučí vhodný tvar, dĺžku a šírku obočia.

Farba a hustota obočia:

Pri microbladingu sa používajú výlučne prírodne farby, ktoré sa používajú pri permanentnom make-upe.

Farby sa nemiešajú navzájom, ale určite sa spájajú s pigmentom, ktorý sa nachádza v samotnej koži daného človeka.

Pigment sa neurčuje podľa zafarbených vlasov. To, čo ho určuje, je  prirodzená farba vlasov a obočia. Vzhľadom na skutočnosť, že prirodzený pigment nachádzajúci sa v pokožke ovplyvňuje finálny farebný odtieň po procese hojenia, je dôležité spomenúť, že pigment sa bude odrážať v čo najbližšom odtieni prirodzenej farby obočia. V prípade, že sa farba aplikuje hlbšie ako by sa mala, ešte viac sa umocní a uvoľní sa jej hnedý pigment.

Úprava obočia nastáva v rozsahu 20 – 30 dní. Počas prvých 7. dní sa pripúšťa, že 10-15% narysovaného obočia sa zmyje. Úpravou sa rozumie doplnenie vymiznutých chĺpkov, alebo zvýraznenie príliš bledých chĺpkov.

Teoreticky vydrží farba približne 1 rok. Klienti s problematickou pleťou by si mali farbu obnovovať každých 7 až 8 mesiacov.

Hustota obočia sa robí spoločne s klientom. Tu je potrebné byť veľmi opatrný a nezachádzať do extrémov. Nechceme ani príliš hrubé, ani príliš tenké obočie.

Obočie je najhustejšie na začiatku a elegantne sa zužuje smerom dole. Koniec obočia, predstavuje koniec oblúka. Obočie musí mať svoje ukončenie presne na tom istom mieste ako oblúk a nemalo by zasahovať do spánkovej oblasti, ani končiť pred oblúkom.

Upozornenia:

Microblading sa vykonáva v lokálnom znecitlivení anestetickým krémom. Zákrok NIE JE MOŽNÉ VYKONAŤ na pokožku s viditeľne poškodenými kapilármi a seboroickou dermatitídou v pokročilom štádiu s výrazne olupujúcou sa pokožkou.

Zákrok sa tiež NEVYKONÁVA na oblasť znameniok, alebo v prípad akýchkoľvek iných zmien na pokožke, ktoré sa svojou farbou, alebo štruktúrou líšia od ostatnej kože na tvári.

Zákrok sa nevykonáva na oblasť znamienok a jaziev.

Klient musí byť upozornený na akékoľvek prípadné alergické reakcie špecifikované výrobcom. U klienta sa môže prejaviť alergická reakcia na pathenol, ktorý sa používa po zákroku.

KONTRAINDIKÁCIE: zápal očných spojiviek, herpetické ochorenie, hemofília, epilepsia a HIV pozitiv.

Trvanlivosť:

Pokiaľ ide o trvanlivosť farby, treba spomenúť , že je ovplyvnená viacerými vplyvmi (mastná pokožka, keratóza, seboroická dermatitída). Trvanlivosť microbladingu je cca 1 rok. Jeden mesiac od zákroku treba obočie dokorigovat. Microblading sa môže aplikovať 3 krát do roka.

Obočie po microbladingu je počas prvých 7 dni o 10-15%  hustejšie a o 40% tmavšie. Skutočný konečný výsledok je možné vidieť o 10 dní.